Ustrzyki Dolne - jak dojechać i wyjechać

Transport PKS i PKP do Ustrzyk Dolnych powoli zamiera, tymczasem niewielkie prywatne firmy przewozowe wprowadzają stałe oferty.

Busiki

Z braku jednego miejsca w Internecie, gdzie byłby dostępy rozkład jazdy wszystkich linii, zebraliśmy zdjęcia tablic z ustrzyckiego dworca. Wszystkie zdjęcia pochodzą z 24/09/2009, w razie gdyby któryś rozkład był nieaktualny - bardzo proszę o kontakt. Gdyby trzeba było coś dodać - również zapraszamy!

rozkład_Ustrzyki_Dolne_-_Sprinter
Sprinter - do Rzeszowa i z Rzeszowa
rozkład_Ustrzyki_Dolne_-_FPUH_Tomasz
FPUH Tomasz - do Rzeszowa
rozkład_Ustrzyki_Dolne_-_San-bus
San-bus - do Krakowa
zobacz stronę www przewoźnika
rozkład_Ustrzyki_Dolne_-_Pol-bus
Pol-bus - do Sanoka

(aby powiększyć, kliknij obrazek)

PKS

Poza tym, do Ustrzyk Dolnych docierają regularnie autobusy firm w gatunku "PKS i koledzy" :
* PKS Przemyśl
* PKS Rzeszów
* PKS Warszawa
* Veolia Transport Bieszczady (Sanok), zobacz rozkład jazdy dla Ustrzyk (uwzględnia innych przewoźników z tej grupy)

Rozkłady można sprawdzać też na http://www.rozklady.com.pl (polecamy) albo http://www.e-podroznik.pl (niestety, ta baza posiada braki, choć założenia są ambitne) oraz http://www.autobusowyrozkladjazdy.pl

Bezpośredni dojazd do Ustrzyk Dolnych z dużych miast:

PKS:
* z Katowic
* z Krakowa
* z Lublina
* z Nowego Sącza
* z Przemyśla
* z Rzeszowa
* z Warszawy

Jest również pociąg osobowy PKP PR "Przemytnik", jeździ 2 razy na dobę na trasie Sanok-Chyrów(UA)-Sanok, i nie wydaje się żeby był z czymkolwiek dogodnie skomunikowany.

Połączenia skomunikowane

Z Warszawy przez Przemyśl (pociąg pospieszny+PKS)

Od września 2009 firma PKP IC uruchomiła nocny pociąg pospieszny z Warszawy (przez Kraków) do Przemyśla, który rozkładowo jest na miejscu o godz. 7:50 (niestety, pociąg jeździ tylko z piątku na sobotę, ale lepszy rydz niż nic!). Z Przemyśla o godz. 8:00 rusza autobus do Ustrzyk. Skomunikowanie niestety nie jest gwarantowane, więc w razie opóźnienia pociągu podróżni są zdani sami na siebie (o 10:45 jest kolejny autobus).

Z Ustrzyk Dolnych przez Przemyśl do Lublina i Warszawy (PKS + pociąg pospieszny)

O godz. 11:00 odjeżdża PKS do Przemyśla (oprócz niedziel i świąt - to uciążliwe ograniczenie), który dociera na miejsce o 13:00. Z Przemyśla o 13:32 rusza pociąg pospieszny (PKP IC) do Warszawy przez Lublin.
Całkowity czas podróży: 9:36

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0 License